Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Adapter (2" x 42") - 2X42-HSC
Details
Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Adapter (2" x 42") - 2X42-HSC
Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Adapter (2" x 42") - 2X42-HSC
Designed for
- Clays
- Asphalt
- Coral Rock
- Soft Sandstone
- Limestone
| SKU | 2X42-HSC |
|---|---|
| Manufacturer | Little Beaver Inc. |
| Depth of Hole | 36" |
|
Warranty
Drilling Equipment and the Engine Warranties differ. Contact LittleBeaver to File Your Claim
Contact Little Beaver
|
Contact Manufacturer |
| Hole Diameter | 2" |
| Blade Type | Carbide Blade |
| Auger Type | Standard |
| Length | 42" |
| Product Type | Auger |
| Attachment Style | Snap-On |