Little Beaver Auger - 2 x 36 - Less Point - 2X36-SSL
Details
Little Beaver Auger - 2 x 36 - Less Point - 2X36-SSL
Little Beaver Auger, 2 x 36, Less Point - We carry a huge selection of hard to find parts and accessories for Little Beaver equipment.
Designed for
- Sand
- Loam
- Clay Soils
| SKU | 2X36-SSL |
|---|---|
| Manufacturer | Little Beaver Inc. |
| Depth of Hole | 30" |
|
Warranty
Drilling Equipment and the Engine Warranties differ. Contact LittleBeaver to File Your Claim
Contact Little Beaver
|
Contact Manufacturer |
| Hole Diameter | 2" |
| Point Type | Less Point |
| Blade Type | Standard Blade |
| Auger Type | Standard |
| Length | 36" |
| Product Type | Auger |
| Attachment Style | Snap-On |