Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Screw-On Point (1.5 x 48) - 1.5X48-SSC
Details
Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Screw-On Point (1.5 x 48) - 1.5X48-SSC
Little Beaver Snap-On Carbide Auger with Screw-On Point (1.5 x 48) - We have a huge inventory of OEM Little Beaver parts and accessories, offered for the lowest prices on the web.
Designed for
- Clays
- Asphalt
- Coral Rock
- Soft Sandstone
- Limestone
| SKU | 1.5X48-SSC |
|---|---|
| Manufacturer | Little Beaver Inc. |
| Depth of Hole | 42" |
|
Warranty
Drilling Equipment and the Engine Warranties differ. Contact LittleBeaver to File Your Claim
Contact Little Beaver
|
Contact Manufacturer |
| Hole Diameter | 1.5" |
| Blade Type | Carbide Blade |
| Auger Type | Standard |
| Length | 48" |
| Product Type | Auger |
| Attachment Style | Snap-On |