Little Beaver Screw-On Auger with Screw-On Point (1.5" x 36") - 1.5X36-RSS
Details
Little Beaver Screw-On Auger with Screw-On Point (1.5" x 36") - 1.5X36-RSS
Little Beaver Screw-On Auger with Screw-On Point (1.5" x 36") - We have a huge inventory of OEM Little Beaver parts and accessories, offered for the lowest prices on the web.
Designed for
- Sand
- Loam
- Clay Soils
| SKU | 1.5X36-RSS |
|---|---|
| Manufacturer | Little Beaver Inc. |
| Depth of Hole | 30" |
|
Warranty
Drilling Equipment and the Engine Warranties differ. Contact LittleBeaver to File Your Claim
Contact Little Beaver
|
Contact Manufacturer |
| Hole Diameter | 1.5" |
| Point Type | Screw-On |
| Blade Type | Standard Blade |
| Auger Type | Standard |
| Length | 36" |
| Product Type | Auger |
| Attachment Style | Screw-On |